Kolay Arama : kimindir.com/alanadi.uzantı
Kolay alanadı.com arama : kimindir.com/alanadı 
Kimindir.com Gizlilik Politikası

Kimindir.com, sorguladığınız alan adlarınız konusundaki gizliliğe önem vermektedir. Bu konudaki ve genel olarak gizlilik konusundaki politikamız aşağıdaki gibidir.

Herşeyden önce, Kimindir.com olarak gizlilik politikamızı öğrenmeyi ziyaretçilerimizin bir tercihi olarak değerlendirmekteyiz. Bu sayfada yer alan gizlilik politikamızı tüm sayfalarımızda arama kutusunun altında sabit bir link halinde tutarak, site ziyaretçilerimizin kolayca erişebileceği şekilde tutmaktayız. Bu nedenle de sunduğumuz herhangi bir servisimizi kullanan ya da sitemizde dolaşan herkesin bu politikamızı kabul ettiğini varsaymaktayız.

Alan adı sorgulaması esnasında sorgulanan tüm alan adları sadece ve sadece "cache" mekanizmaları nedeniyle kayıt altına alınmaktadır. Kimindir.com sorgulanan alan adlarından hiç bir uzantısı (tld) kayıt edilmemiş olanların (yasal kapsamlar dışında), herhangi bir 3. şahıs, kurum ya da kuruluşla paylaşılmayacağı konusunda garanti vermektedir. Ancak sorgulama sisteminin doğası nedeniyle yapılan tüm sorgular, her whois sorgu sisteminde olduğu gibi, sorguların sonucuna kaynaklık eden whois sunucuları tarafından takip edilebilir, kayıt edilebilir ya da kendi politikaları doğrultusunda başkaları ile paylaşılabilir. Bu durum sadece Kimindir.com için değil, genelde whois sunucuları üzerinden sorgu yapan tüm sistemler için geçerlidir.

Sitenin bazı sayfalarında bazı linkler size daha hızlı hizmet sunabilmek amacıyla desteklenen tarayıcılar üzerinde otomatik olarak belleğe alınabilmesi için prefetech yönergeleri ile tanımlanmıştır. Dolayısıyla, bu standartı destekleyen bir tarayıcı ile sitemizi dolaştığınızda (örn:firefox), henüz gezmediğiniz sayfalarla ilgili olarak tarayıcınızın ön belleğinde kayıtlar ya da cookie(çerez)ler bulabilirsiniz. Bu isteyen kullanıcıların kullanması için sunulan bir özellik olup, istenirse tarayıcı ayarlarında bu özellik kapatılabilmektedir. Biz, varsayılan bir hizmet olarak bu özelliği sayfalarımızda kullanmaktayız. (tıpkı Google gibi)

Alan adı sorgulaması sonucunda zaten kayıtlı durumda olan alan adları ile ilgili whois sonuçları Google ile sitemap yolu ile paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, zaten kayıtlı olan alan adlarının siteye gelmeden Google arama sonuçları ile direkt erişilebilir olmasını sağlamaktır.

Kimindir.comun kullandığı sistem kaynaklarının masraflarının karşılanması haricinde herhangi bir kar beklentisi yoktur. Bu sistem tamamen kişişel kullanım amaçlı olarak geliştirilmiş, kullanmak isteyen kişilerin de kullanımına açılmıştır. Siteyi kullanıp kullanmamak ziyaretçinin kendi kararıdır, kullanımı durumunda da ziyaretçinin varsayılan politikalarımızı kabul etmiş sayılır.

Henüz kayıt edilmemiş bir alan adının sorgulanması sonucunda sayfanın altında yer alan firmalar alan adı alınabilecek firmalardan önerilenlerin bulunduğu bir bölümdür. Firma logolarına tıklanmadığı sürece, firmalara sonuç sayfası üzerinden hangi domainin sorgulandığı ile ilgili herhangi bir bilgi iletilmemektedir.

Sitede bulundan 3. taraf uygulamaların kullanılması ile kullanılan uygulamaların politikaları da kabul edilmiş olur. Kimindir.com bu konuda herhangi bir sorumluluk üstlenmemektedir.

Kimindir.com, site üzerinde istediği değişikliği yapmakta ve bu gizlilik politikalarını istediği zaman güncellemekte özgürdür. Bu gizlilik politikası, sadece yayınlandığı süre içerisinde geçerlidir. Politikanın güncellenmesi ile birlikte yeni politika geçerli olur. Politika değişimlerini, ziyaretçi kendisi takip etmek durumundadır.

Yasal hak ve yükümlülükler doğrultusunda, yasal kurum, kuruluş ve hak sahipleri ile varolan tüm sistem logları paylaşılabilir.

Kimindir.com, kendisi üzerinden yapılan alan adı sorgularından beslenerek herhangi bir alan adı kaydı yapmamakta, hiç kimseye herhangi bir alan adı önermemekte, sorgulanan alan adlarını yukarıda belirtilen hususlar göz önünde bulundurulmak koşulu ile herhangi bir 3. şahıs ile paylaşmamaktadır.

 
Copyright © 2011 Tüm hakları saklıdır.